Vydejte se s námi
přírodní cestou

O značce Natural Medicaments

Filozofie

Náš přístup k doplňkům stravy vychází z filosofie celostní medicíny. Věříme, že „příroda je léčitelka všech nemocí“. Filosofie celostní medicíny se zaměřuje především na stanovení pravé příčiny nemoci a odstranění pojmenované příčiny s použitím přírodních metod.

Kvalita

Naše doplňky stravy jsou vyráběny z kvalitních přírodních surovin. Dbáme, aby kvalita zpracování splňovala nejpřísnější kritéria. Kde to technologie zpracování umožňuje, nepoužíváme konzervační látky nebo jiné chemické pomocné materiály jako např. barviva.

Obsah účinných látek se řídí legislativou, proto je jejich obsah nastaven vždy optimálně, aby přispívaly k normálnímu zdravému stavu organismu. Výroba probíhá striktně podle norem správné výrobní praxe a má schválení SZÚ (Státní zdravotní ústav) Ministerstva zdravotnictví ČR. Každý výrobek je řádně označený a dohledatelný v databázi registrovaných doplňků stravy. Produkty Natural Medicaments jsou vyráběny v provozech pod farmaceutickým dohledem a s certifikací GMP. Většinou neobsahují lepek, živočišné a GMO složky a jsou tedy vhodné pro celiaky, vegany a vegetariány, i pro lidi s diabetem. (Viz Podrobné informace u jednotlivých produktů.)

Krom produktu Goji Kustovnice čínská - 100% Bio šťáva 500 ml jsou všechny produkty vyráběné v ČR. Většina našich produktů je vhodná pro vegany a vegetariány a pro lidi s intolerancí na lepek.

Historie a budoucnost

Řada doplňků stravy Natural Medicaments stejně jako internetový obchod www.prozdravi.cz jsou aktivitami firmy VIVANTIS a.s., která se zdravím přírodní cestou zabývá od r. 2001. Vývoj vlastní řady doplňků stravy, které by byly schopné dát zákazníkovi vždy něco navíc – lepší cenu, vyšší obsah účinné složky, výhodnější balení patří stále k nejvyšším prioritám firmy.

Legislativa

Omlouváme se za omezení dostupnosti informací o našich produktech. Na doplňky stravy se vztahuje Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin a Nařízení komise (EU) č. 432/2012, dle kterého se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Používání je přísně vymezeno a smí se používat pouze schválená zdravotní tvrzení. Tuto legislativní praxi respektujeme.

Poradna

Stejné aktivní látky jako v doplňcích stravy používají úspěšně léčivé přípravky (např. ginkgo biloba, vitamíny, chondroitin sulfát, probiotika a prebiotika atd.). Abychom pomohli rozšiřovat obzory týkající se účinků přírodních složek a jejich kombinací a zároveň podporovali širokou veřejnost v zájmu pečovat o svoje zdraví, podporuje společnost Vivantis a.s. portál Celostnimedicina.cz s bezplatnou poradnou týmu specialistů - dvou lékařů, nutričního poradce, psychologa a farmakologa.